RUSKI LANCET DRONOVI HARAJU UKRAJINOM: Uništili preko 2000 vojnih ciljeva!
Ruski Lancet dronovi postali su ozbiljna pretnja po ukrajinske snage, sudeći prema dokumentaciji ruske veb stranice koja prati ukrajinske vojne gubitke. Sa preko 2.000 udara zabeleženih samo na osnovu vizuelnih dokaza, poput video snimaka i fotografija, Lancet dronovi postali su ključni deo ruske vojne operacije u Ukrajini.
Stopa dokumentovanih udara značajno je porasla u poslednjih nekoliko meseci, što ukazuje na intenziviranje upotrebe ove tehnologije u sukobu. Prvi Lancet udar u zoni sukoba u Ukrajini dokumentovan je 20. jula 2022. godine, a broj dokumentovanih udara dostigao je 500 avgusta 2023. godine.
Sledeći jubilej od 1.000 dokumentovanih udara zabeležen je krajem januara 2024. godine, a kasnije, krajem aprila, broj dokumentovanih udara dostigao je 1.500. Nešto više od dva meseca kasnije, na samom kraju juna, broj udara Lancet drona dostigao je 2.000.
ZALA Aero Grupa obeležava novi prekretnicu
ZALA Aero Grupa, podružnica ruskog odbrambenog giganta Kalašnjikov koncerna koji je razvio Lancet, proslavila je novu prekretnicu u zvaničnom saopštenju, ističući da je specijalna operacija ruske vojske bila "pravi trijumf za lutajuću municiju i izviđačke bespilotne letelice".
Prema rezimeu koji je dala Zala, udari Lancet municije su do sada uništili impresivan broj vojne opreme, uključujući samohodne haubice, vučene haubice, višecevne raketne bacače, glavne borbenih tenkova, borbenih vozila pešadije i oklopnih transportera, radare i druga vojna vozila.
Tehničke karakteristike Lancet dronova
ZALA proizvodi dve verzije lutajuće municije, Izdelije-52 i veću Izdelije-51, koje se razlikuju po trajanju leta i bojevoj glavi. Lutajuća municija leti prema određenom području pomoću inercijalnog navigacionog sistema uz pomoć GLONASS-a, a po dolasku u područje, operater koristi ugrađeni elektro-optički sistem preko dvosmerne veze za prenos podataka da otkrije, prati i zaključa metu.
Do sada su ukrajinski pokušaji da zaustave Lancet municiju bili neuspešni, a Zala nastavlja da razvija Lancet sa novim nadogradnjama, uključujući automatizovani sistem za identifikaciju ciljeva, termovizir za noćne napade i proširenje dometa veće verzije kako bi mogli da pogađaju ciljeve udaljene čak 65 kilometara.
(oruzjeonline.com)
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)