lepa brena
Foto: Alo/Foto: Alo ilustracija

Jedna od naših najvećih muzičkih zvezda nikada nije krila šta misli o svojim koleginicama.

Prilikom jednog od televizijskih gostovanja, Vesna je otvoreno govorila o odnosu sa koleginicom i o tome šta misli o njenim pesmama.

Voditeljka je pitala Zmijančevu da li je istina da su njih dve godinama bile u zategnutim odnosima, a Vesnin odgovor je mnoge iznenadio.

Imale su lažne sukobe za medije!

- Kad hoćemo reklamu, mi se dogovorimo. Brena i ja smo uvek bile konkurencija, rivalke. S tim što je Brena šoumen, a ja sam pevač, umetnik. Nas dve se dogovorimo da budemo u konfliktu. I onda je drama mesec dana, a mi sedimo u restoranu i pijemo kafu. Ili putujemo negde po svetu - započela je pevačica. 

Osim toga istakla je da ju je koleginica pozvala da učestvuje u dokumentarnom filmu "Lepa Brena i godine "Slatkog greha"" koji je svojevremeno emitovan na Prvoj televiziji.

- Zvala me je da kažem nešto o njoj u dokumentarnom filmu. Niti je ona mogla da bude velika bez mene, niti ja bez nje. Imamo potpuno drugačije karijere. Moja publika je ozbiljna publika, koja voli dobru i ozbiljnu pesmu. Brenina publika su bila deca, pevala je pesmice "Čačak, Čačak", a ja "Svatove", "Kad zamirišu jorgovani" i sve teške kompozicije - govorila je Vesna svojevremeno. 

- Između mene i Brene je postojalo rivalstvo samo kao dobra konkurencija, ali mi smo super drugarice i uvek smo se lepo slagale. Sada smo nekako svako na svoju stranu, ali smo uvek imale naše vreme - istakla je Zmijančeva.

Pevačice sa livade 

Jednom prilikom, davne 1991. godine, Vesna Zmijanac je istakla da sebe ne može da poredi sa koleginicama:

- Ne poredim se sa Brenom, jer je njen stil drugačiji od mog, imamo različite koncepcije i svaka svoju smatra vrhunskom. Isto tako nemam razloga da se poredim ni sa Draganom Mirović, poštujem je, sjajan je pevač, Ceca takođe. Njih dve bi mogle da se međusobno porede, a ja sa njima ne - objasnila je Vesna tada, pa dodala:

- Borim se za nivo, kulturu, profesionalizam, moja publika je zaslužila da gleda vrhunske spotove, a ne pevače na livadi ili iza grančice - zaključila  je pevačica za domaće medije. 

Alo/SrbijaDanas 

BONUS VIDEO:

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)