avion
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock

Mlaznjak u vlasništvu muzičara Vinsa Nila sudario se sa parkiranim avionom kada je pokušavao da sleti na aerodrom Skotsdejl u Arizoni juče oko 14:39 časova po lokalnom vremenu, navodi se u saopštenju. Jedna osoba je poginula.

- Prve ekipe koje su stigle na lice mesta su potvrdile da je jedna osoba mrtva, a četiri povređene - rekao je kapetan vatrogasne službe Skotsdejla Dejv Folio, prenosi NBC News.

Nilov advokat je rekao da je njegov avion skrenuo sa piste i doveo ga do sudara sa drugim avionom iz za sada nepoznatih razloga.

- Konkretniji detalji u vezi sa sudarom nisu dostupni jer je ovo situacija koja se brzo razvija i istraga je u toku. Misli i molitve gospodina Nila su upućene svima koji su uključeni i on je zahvalan na kritičnoj pomoći svim prvim reagujućima koji pomažu danas - navodi se u saopštenju.

Portparol aerodroma Keli Kuster rekla je na konferenciji za novinare da je avionu otkazao stajni trap kada je sleteo u Arizoni iz Ostina u Teksasu, što je dovelo do nesreće, prenosi NBC News.

Rekla je da je udario u mlaznjak koji je bio parkiran na privatnom imanju u blizini.

Bend je rekao da će najaviti način da se pomogne porodici preminulog pilota.

- Naša srca su za porodice i pilota koji je izgubio život i putnika koji su pretrpeli povrede.

Nesreća je takođe pratila niz drugih tragičnih avionskih nesreća poslednjih nedelja, uključujući sudar American Airlinesa sa helikopterom Blek Havk u kojem je poginulo 67 ljudi u Vašingtonu, kao i avion koji je nestao na Aljasci sa svih 10 putnika za koje se pretpostavlja da su mrtvi.

Alo/Daily maill

BONUS VIDEO:

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading