Ruslana
screenshot Youtube
Ruslana

screenshot Youtube

Ruslana, Foto: screenshot Youtube

Na Evroviziji su se pojavili mnogi umetnici. Neki su pali u zaborav bukvalno posle završetka takmičenja, a o nekima se priča iako je prošlo mnogo godina od njihove pobede ili zanimljivog nastupa.

Ukrajinska predstavnica Ruslana (47) je osvojila evropsku publiku energičnim nastupom, zanimljivom pesmom i interpretacijom pesme "Wild dances", koja je zauzela prvo mesto na Pesmi Evrovizije pre 17 godina.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

Jedna od njih svakako je pevačica koja je izvela jedan od najvatrenijih i najzapaženijih nastupa. Ukrajinka Ruslana odnela je pobedu 2004. godine kada je Željko Joksimović sa pesmom "Lane moje" bio drugi.

Ruslana sada 47 godina i dalje je velika zvezda u svojoj zemlji, dobila je čak i svoju Barbi lutku, a svoje trenutke iz poslovnog, ali i privatnog života deli sa svojim pratiocima na Instagramu.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

Nakon pobede na Evroviziji jedno vreme bila je posvećena političkom aktivizmu, a pre nekoliko godina obožavaoci su je mogli videti na istom takmičenju u Lisabonu na kojem se pojavila kao podrška ukrajinskom kandidatu i njihovoj zemlji.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

Ruslana je od 1995. godine u srećnom braku sa ukrajinskim producentom i tekstopiscem Oleksandrom Ksenofontovim koji je zapravo autor teksta za njene pobedničke pesme “Wild Dances”.

PROČITAJTE JOŠ: