IZLEČIO SAM RAK PŠENIČNOM TRAVOM: Detaljna uputstva i recept čoveka koji je odbio hemioterapiju! Moćan lek, savršen detoks
Po svom sastavu je izuzetno sličan hemoglobinu u krvi. Čisti jetru, uklanja želučane i reumatske probleme, daje energiju i osigurava zdraviji san. Mnogi ga koriste za oporavak od bolesti ili iscrpljujućeg treninga
Kada su lekari rekli 74-godišnjem Deniju Mek Donaldu iz Irske, da ima rak želuca, tako žestok da je najverovatnije da će ga ubiti u roku od tri meseca, on je odlučio da ignoriše njihove savete kako bi izbegao tretman toksične hemioterapije i da prihvati prehrambeni pristup ozdravljenju.
Četiri godine kasnije, Deni je sjajno, zahvaljujući dnevnom protokolu koji je usvojio i koji uključuje i ispijanje sokova pšenične trave (mlade pšenice), hranjive guste "superhrane" s raznim neverovatnim zdravstveneim beneficijama. Prema pisanju medija Sunday World, Deni je postao svestan svog stanja kada mu je čir na želucu odjednom eksplodirao u njegovom stomaku. Nakon što je prevezen u bolnicu s farme na kojoj živi, lekari su se borili da suzbiju krvarenje, da bi pritom otkrili da je Deni zapravo imao težak oblik raka želuca koji se proširio po celom telu.
Oni su ga upozorili da je jedini način na koji bi se oslobodio od raka, prema njihovom mišljenju, bio prolaz kroz konvencionalno lečenje – hemioterapija i zračenje.
Za razliku od većine ljudi, Mek Donald je odlučio da istraži druge metode lečenja. Kasnije je obavestio svoje lekare da se opredelio za vlastiti domaći tretman koji uključuje mladu pšeničnu travu.
Nimalo iznenađujuće, doktori su bili prilično ljuti, ističući kako će on biti "mrtav u roku od nekoliko nedelja", ako bi odbio njihove doktorske savete. Ali Deni je izabrao pšeničnu travu umesto hemioterapije.
"Rekao sam doktorima da nisam bio spreman da se podvrgnem toku lečenja koji mi je predložen. Znao sam da će me ubiti. Oni su bili besni što sam došao do tog zaključka. Moj privatni doktor me je upozorio da ću biti mrtav za tri meseca", istakao je Mek Donald.
Denijev izbor za korišćenje pšenične trave kao tretmana za njegov rak se temeljio na brojnim iskustvima za koje je čuo od prijatelja o čudesnom lekovitom svojstvu zelene pšenice.
"U roku od sedam dana osećaj peckanja koji sam imao je otišao, i ja sam se osećao puno bolje. Prestao sam da uzimam tablete koje su mi bile propisane i od tada nisam uzeo ni jednu tabletu do dana današnjeg. Mesec dana kasnije bol je potpuno nestao i znao sam da sam na putu oporavka. Pšenična trava je delovala. Napravio sam pravu odluku nakon odbijanja saveta doktora", rekao je on.
Foto: Shutterstock
Takođe, Mek Donald je dobio svu težinu koju je izgubio kao rezultat korišćenja lekova za njegovu bolest. Počevši sa samo jednom 28 grama pšeničnog soka dnevno, kasnije je stigao do 200 grama pšenične trave na dan. Deni kaže da je uspešno izlečio rak.
"Znam puno doktora koji misle da pšenična trava nema kvalitete i sposobnosti za ubijanje raka, ali ja sam živi dokaz da to nije istina i da ona funkcioniše", dodaje on.
Recept za detoksikaciju
Ukus soka mlade pšenice u početku se može činiti neobičnim, pa se preporučuje da se pšenica kombinuje sa nekim drugim voćnim ili sa sokom od povrća. Posebno se dobro slaže sa sokom od jabuke.
Zbog intenzivnog ukusa i visokog sadržaja nutrijenata, počinje se sa oko 3g dnevno (jedna kašičica praha), a zatim se postupno povećava količina do oko 6 g dnevno (dve kašičice praha).
Šta je to mlada zelena pšenica ili pšenična trava?
Mlade zelene travke žitarica, koje se melju, danas su apsolutni hit za sve moderne ljude kojima je potrebna dodatna snaga prirode.
Sok od pšenične trave je vrlo bogata mešavina esencijalnih hranljivih sastojaka kojima obiluje život koji se tek rađa. Drevne civilizacije su znale da je najveća životna snaga stvorena u izdancima biljaka. Zbog toga su sakupljani i korišćeni kao delikatesa namenjena plemstvu i u lekovite svrhe, kaže nutricionista i fitoaromaterapeut Goran Smirčić.
Sve više mladih devojaka na društvenim mrežama promoviše pijenje soka od mladog pšeničnog praha, tvrdeći da su se tako rešile akni i postigle čist ten i bez skupe kozmetike. U poslednje vreme vrlo česta alternativa ovome je tečni hlorofilin, prečišćeni oblik sa većom koncentracijom hlorofila, koji je takođe dostupan u prahu i pravi se sa vodom.
Sadrži bioraspoloživi kalcijum, magnezijum, gvožđe ...
- Često preporučujem prečišćeni tečni hlorofilin ličnim pacijentima, kako bi maksimalno povećao njegovo delovanje, bez ukupnosti mladog soka od pšenice i dodatnih koristi - kaže on. Dok brojne publikacije govore o lekovitim svojstvima hlorofila, Smirčić ističe da je bolje govoriti o „održavanju zdravlja prevencijom“.
Značaj drevnih lekara koji su koristili mladu pšenicu nije se manifestovao u sposobnosti lečenja bolesti, već održavanju zdravlja kroz prevenciju. Pojava bolesti često bi lekara koštala života, a verovatno je da je mlada pšenica igrala važnu ulogu u održavanju homeostaze tadašnjih plemića i kraljeva, garantujući tako život i karijeru samog lekara - kaže on . Zahvaljujući brojnim studijama, u naše vreme znamo da sok od mlade pšenice sadrži liposolubilne vitamine E, K i A i vitamine rastvorljive u vodi B, C i K, dodaje on. Od mikroelemenata sadrži bioraspoloživi kalcijum, magnezijum, gvožđe i nešto kalijuma.
Blagodeti soka od pšenične trave:
fizički i psihološki osećaj dobrobiti
više energije i bolji san
jači imuni sistem
detoksikaciju na ćelijskom nivou
bolji vid
lepu kožu i kosu
bori se protiv infekcija
čisti i jača krv
poboljšava mišićnu masu i izdržljivost
smanjuje apetit
Foto: Shutterstock
Sličan sastav sa hemoglobinom
- Takođe se preporučuje aktivnijim rekreativcima i sportistima sa velikim aerobnim naporima. Naime, sportsko telo zahteva više resursa i opterećeno je slobodnim radikalima i povećanom kiselošću, a zanimljivo je da su sportisti koji su ga konzumirali nakon kratkog vremena prijavili nešto bolje performanse treninga u zoni izdržljivosti. Ovo povezujem sa blagotvornim dejstvom hlorofila na oksigenaciju krvi i bržim oporavkom nakon treninga - ističe sagovornik.
Dodaje da je lično koristio prečišćeni tečni hlorofilin i protokol nakon oporavka od koronarne infekcije i otklanjanja posledica bolesti, kaže Smirčić. Dodaje da je jedna od zanimljivih stvari izuzetna hemijska sličnost hlorofilina u biljkama i hemoglobina u našoj krvi.
Možda u tome leži njegova efikasnost, iako je biohemijska pozadina njegovih efekata na telo još uvek nejasna. Ipak, mnogi potrošači pšeničnih klica izvestili su o vrlo pozitivnim efektima: od boljeg tena, koji se verovatno može pripisati blagotvornom dejstvu na krv i kroz potencijalnu drenažu jetre, preko poboljšanih želučanih i reumatskih problema do više energije i boljeg spavati, ističe. Dodaje da se potencijal hlorofila može predvideti u lečenju stomačnih tegoba, na primer u kontroli problema sa infekcijom Helicobacter pilori i kao pomoćna terapija za rak, ali u tom slučaju nužno u saradnji sa lekarom - kaže on.
Sok od mlade pšenice i tečni hlorofilin sigurno su dobar izbor za sezonsku detoksikaciju, odnosno za čišćenje organizma u proleće i jesen, ali uz konsultacije sa profesionalcem. Naime, mnogi ljudi koriste više različitih biljaka za detoksikaciju, što nije dobro, posebno ako biljke imaju isti mehanizam delovanja. Zbog toga je dobro da protok drenaže odredi stručnjak, uzimajući u obzir krvnu sliku i telesno stanje osobe, u kombinaciji sa nizom drugih faktora: starost, telesna težina, preparati koje već pijete i fizička aktivnost kojom se bavite redovno - zaključuje.