ZA OVU BILJKU KAŽU DA DARUJE BESMRTNOST Od davnina je poznata njena moć u sprečavanju raka, bolesti jetre, dijabetesa i procesa starenja
Višegodišnja lekovita biljka koja se koristi kao čaj od davnina. Poznata je po imenima jiaogulan, biljka dugovečnosti, trava besmrtnosti, čudotvorna trava, vilinska trava, trava jevanđelja, slatka loza čaja, tajlandski čaj, južni ginseng, ginseng siromašnog čoveka.
Ima slične sastojke i delovanje kao žen-šen, pa se uz goji ubraja u 3 najefikasnije antioksidans biljke. Može se gajiti kao saksijska biljka, kao puzavica ili u padajućoj formi.
Jiaogulan (lat. Pentaphillum Ginostemma) bogat je mineralima, vitaminima, proteinima i aminokiselinama koje doprinose njegovim antioksidativnim, antimikrobnim, antispazmodičkim, sedativnim i tonizirajućim svojstvima.
Ono najvažnije su velike količine saponina gipenozida, kojih ima tri do četiri puta više nego u ginsengu. Bogat je antioksidansima glutationom i superoksid dismutaze, koji štite ćelije tela od oštećenja i tako sprečavaju bolesti i prirodno podstiču procese izlečenja.
Antioksidansi su važan faktor u lečenju raka, bolesti jetre, dijabetesa, arterioskleroze, artritisa, pa čak i samog procesa starenja.
Jiaogulan za snažno srce
U jednoj od studija sprovedenoj na oko hiljadu ispitanika pokazalo se da je Jiaogulan veoma efikasan u smanjivanju lošeg holesterola i triglicerida.
Takođe, utvrđeno je da podiže dobar holesterol, što smanjuje i rizik od srčanog i moždanog udara. Ujedno poboljšava rad i snagu srca i može da modulira krvni pritisak za čak 80 odsto.
Drugo istraživanje na 200 sportista dokazalo je da poboljšava izdržljivost i oporavak, te je stoga pogodan za svakoga ko želi da poboljša svoje performanse.
Leči celokupan organizam
Jiaogulan uravnotežuje hormone i smanjuje stagnaciju krvi u abdominalnom predelu, te time povećava i šanse za začeće.
Njegova lekovita svojstva protežu se na jetru, koju štiti od toksičnih hemikalija. Od jiagoulana imaju korist i pluća, jer je primetno efikasan u lečenju bronhitisa. U mnogim studijama poboljšanje je uočeno kod 95 odsto ispitanika.
Zbog svojih svojstava uravnotežujućih na metabolizam, pogodan je i kao pomoć za mršavljenje, ali i gojenje, ako je ono poželjno. Poboljšava i jača probavu, pomažući premršavim osobama da lakše apsorbuju nutrijente i povećaju mišićnu masu.
A, na kraju dana, omogućava vam i da mirno zaspite. U studijama je ustanovljeno poboljšanje kvaliteta sna kod 90 odsto ispitanika.
Jiaogulan povoljno deluje na: cirkulaciju, imunitet, nervni sistem, varenje, zdravlje jetre i slezine, nivo energije, digestivni sistem, hormone, disajni i mokraćni sistem.
Pomoć kod raka
Jiaogulan sprečava razvijanje kancerogenih ćelija i usporava rast već formiranih tumora stimulacijom ćelija imuniteta. U Kini se daje i tokom hemioterapije i zračenja jer ubrzava oporavak organizma.
Čaj od Jiaogulana
Uzmite kašičicu suve biljke ili dve kašičice sveže biljke i kuvajte tri minuta u 2,5 dcl vode, zatim procedite. Što duže lišće ostavite da stoji u vodi, to će čaj biti slađi. Takođe je izvrstan i kao hladni napitak.
Macerat Jiaogulan za negu kože
Prelijte lišće Jiaogulan ekstra devičanskim maslinovim uljem. Ostavite dve nedelje na toplom mestu i povremeno protresite. Procedite ulje kroz gazu u tamnu staklenu bocu. Čuvajte na tamnom i hladnom mestu. Ovo ulje možete da koristite za negu problematične kože ili za pravljenje krema. Jiaogulan podstiče cirkulaciju, čini kožu glatkom, svežom i elastičnom.
Tinktura od Jiaogulana
U tamnoj tegli pomešajte jedan dio lišća Jiaogulana s četiri dela ruske vodke. Držite 30 dana na tamnom mestu, dva puta na dan protresite. Dobro procedite kroz gazu i čuvajte na tamnom mestu. Ovom tinkturom možete da napravite četvoronedeljnu kuru. Na početku uzimajte po par kapi tinkture i držite nekoliko minuta ispod jezika. Ovu dozu postepeno povećavajte do 2 do 3 kašičice na dan.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)