SINIŠU MIHAJLOVIĆ JE POKOSILA OVA OPAKA BOLEST Simptomi leukemije su podmukli, teško se prepoznaju, a brzo napreduje
Iako je leukemiju uspeo da pobedi dva puta, nakon terapija i tretmana, nažalost ona se iznova vraćala, ali Siniša Mihajlović i dalje nije gubio nadu, čak je i jednom prilikom javno potvrdio i najavio da će je ponovo savladati
Tužne vesti su stigle iz Italije da srpski fudbaler i doskorašnji trener Bolonje Siniša Mihajlović nakon duge i teške borbe sa leukomijom preminuo u 53. godini.
Ova teška bolest, koja nastaje usled nekontrolisanog razmnožavanja ćelija krvni, Mihi je dijagnostikovana u leto 2019. godine, a pre dva dana italijanski mediji su preneli da mu se zdravstveno stanje pogoršalo.
Iako je leukemiju uspeo da pobedi dva puta, nakon terapija i tretmana, nažalost ona se iznova vraćala, ali Siniša Mihajlović i dalje nije gubio nadu, čak je i jednom prilikom javno potvrdio i najavio da će je ponovo savladati. Ali, nažalost njegovo telo po treći put to nije moglo da izdrži...
Leukemija je rak krvi koji nastaje u tkivu u kome se krv stvara. Pogađa bela krvna zrnca, važan deo imunog sistema koji se bori protiv infekcija. Kod leukemije dolazi do stvaranja abnormalnih belih krvnih zrnaca.
Ova abnormalna bela krvna zrnca nakupljaju se u koštanoj srži i sprečavaju proizvodnju drugih važnih krvih ćelija. Većina problema koji se povezuju sa leukemijom uzrokovana je nedostatkom normalnih ćelija u krvi, a ne samim prisustvom ćelija leukemije. Ova opaka bolest utiče na osobu ne samo fizički, već i emocionalno i mentalno.
Pored primetnog pada energije u jutarnjim satima, evo koji još simptomi leukemije mogu da se jave:
Otečeni limfni čvoovi koji su obično bezbolni na dodir (i to češće oni u vratu i pazuhu)
- Groznica, noćno znojenje
- Česte infekcije
- Osećaj slabosti ili umora
- Lako krvarenje i stvaranje modrica
- Crvene tačke na koži
- Otečenost jetre ili slezine
- Gubitak težine bez uzroka
- Bol u kostima i zglobovima
Šta uzrokuje pojavu leukemije nije sasvim jasno, ali postoje neki faktori rizika koji mogu da doprinesu riziku od obolevanja. Na primer, akutna leukemija se češće javlja kod starijih, tako da starost predstavlja jedan od faktora rizika, kao i pušenje cigareta. Poremećaji krvi i genetski poremećaji takođe mogu da imaju ulogu u obolevanju.