OD NJEGA SMO NERVOZNI, BOLESNI, UMORNI Doktor Dunjić otkrio da sve veći broj obolelih od raka, štitne žlezde, dijabetesa je posledica greške koju svi nesvesno prave

alo.rs/S.Ć. | Žena 02.01.2023 14:58

Celokupno zdravlje se zasniva na ćelijskoj membrani, rušenjem integriteta naše ćelije, rušimo integritet našeg zdravlja. Vidite i sami da imamo veći procenat pacijenata sa dijabetesom, promenama na štitnoj žlezdi, veći procenat kancera, a naše ćelije postaju podložnije tome zbog zračenja jer tako gube na čvrstini i integritetu

Foto: Printscreen

Svakodnevno smo okruženi tehnikom, električnim uređajima, a naš mobilni telefon nas verno prati gde god da krenemo, pa čak i dok spavamo. Posledice njihovog zračenja mogu negativno da se odraze na naše zdravlje i da ga dodatno pogoršaju. U kojoj meri i kako, gostujući na TV Prva objasnio je dr Slobodan Dunjić.

"Celokupno zdravlje se zasniva na ćelijskoj membrani, rušenjem integriteta naše ćelije, rušimo integritet našeg zdravlja. Vidite i sami da imamo veći procenat pacijenata sa dijabetesom, promenama na štitnoj žlezdi, veći procenat kancera, a naše ćelije postaju podložnije tome zbog zračenja jer tako gube na čvrstini i integritetu", rekao je doktor Dunjić na početku razgovora.

Doktor Dunjić naglasio je koji uređaj moramo što se korišćenja tiče da svedemo na minimum.

"Moramo da shvatimo da mobilni telefon nije igračka, već nam služi kao pomagalo za posao, kada nam je tehnologija neophodna. Dok ga ne koristimo, treba da je udaljen bar jedan metar od nas", rekao je on.

Istakao je da je mnogo blaže gledati televizor, nego konstantno različite sadržaje konzumirati preko mobilnog telefona.

"Bolje je gledati televiziju, televizor je ipak udaljeniji od nas, telefon je bliži i samim tim utiče direktno na našu hipofizu, to je glavni naš softver, koji utiče na dešavanja u našem organizmu, ona utiče na rad srca, kontrolu šećera, sve radi hipofiza", rekao je doktor Slobodan Dunjić. Rešenje za smanjenje ili sigurnije korišćenje mobilnog telefona postoji.

"Trebalo bi da uključujemo telefon na spikerfon kada pričamo, a telefon udaljimo, trebalo bi da kraće pričamo, krećemo se što više jer nikad ne znamo gde su te bazne stanice, pa kretanjem manje opterećujemo neke tačke na našem mozgu i ne grejemo ih i dodatno ne zračimo", objasnio je doktor i dodao kako je obavezno da povedemo računa o tome kako spavamo i kojim uređajima smo tada okruženi.

"Kada spavamo, sve uređaje treba da izbacimo iz spavaće sobe, sve pogrešno radimo, punimo telefon pored kreveta, a treba čak i da gasimo ruter jer tada ne koristimo internet, čak i mobilni telefon ne bi trebalo da koristimo dva sata pre spavanja zato što postoji plava boja sa ekrana koja nam blokira hipofizu i lučenje melatonina, a mi smo bez njega sutra dan umorni, nervozni", zaključio je doktor Slobodan Dunjić.

Expand player
Pogledajte više