BESPOVRATNE SUBVENCIJE Upućen javni poziv! I do 6.000 evra pomoći za građane Srbije
Preko Centra za digitalnu transformaciju PKS preduzeća dobijaju bespovratnu subvenciju Ministarstva privrede do 6.000 evra, a sektor MMSP imaće priliku da uz pomoć sertifikovanih konsultanata unapredi poslovanje uvođenjem savremenih digitalnih alata.
Kompanija koja investira u svoju digitalnu transformaciju bespovratnom subvencijom refundira joj se 50 odsto iznosa, a maksimalno 6.000 evra u slučaju investicije ukupno vredne 12.000 evra. Kompanija spremna da investira, na primer, 4.500 evra može da računa na bespovratnu subvenciju u istom iznosu kroz povrat polovine od ukupno uloženih 9.000 evra.
Ko ima pravo da učestvuje
Pravo učestvovanja imaju sve kompanije koje imaju između pet i 249 zaposlenih. Uslovi su da je preduzeće registrovano u APR-u najkasnije do 1. januara 2020. godine, da je u većinskom privatnom vlasništvu, da nije pokrenut stečajni postupak ili postupak likvidacije, da je firma izmirila sve obaveze po osnovu poreza i doprinosa, kao i da nije imala zabranu obavljanja delatnosti u prošloj godini.
Takođe, firmama je obezbeđena supervizija procesa implementacije rešenja nakon što je strategija usaglašena i dogovorena između kompanije i konsultanta.
Brojne prednosti
Predrag Nikolić, direktor Centra za digitalnu transformaciju (CDT), ističe da je digitalna transformacija odlična prilika za mikro, mala i srednja preduzeća da ranim usvajanjem digitalnih tehnologija uvedu inovativne poslovne modele, značajno unaprede radne procese i stvore nove proizvode koji će im obezbediti brzi rast, konkurentsku prednost i osvajanje novih tržišta.
- U prethodnom pozivu javljale su se kompanije koje su prepoznale potrebu da unaprede poslovanje i postignu uštede kroz digitalizaciju i automatizaciju proizvodnih i prodajnih proces. Radili smo sa kompanijama iz sektora turizma, uslužnih delatnosti, ali i iz proizvodnog sektora poput metalskog, proizvodnje kozmetike i proizvodnje visokotehnoloških proizvoda - kaže Zoran Jovanović, sertifikovani konsultant za digitalnu tranformaciju.
Kako ističe, učesnici u konsultantskom programu dobijaju besplatnu izradu ekspertske analize koja je prikaz trenutnog stanja kompanije, kao i analizu domena u poslovanju koje bi trebalo unaprediti i rad na detaljnoj strategiji razvoja kompanije u ključnim domenima kroz digitalnu transformaciju.
Do sada učestovalo 1.300 kompanija
Javni poziv je raspisan u skladu sa Strategijom industrijske politike Republike Srbije od 2021. do 2030. godine.
Privredna komora Srbije, uz podršku Nemačke organizacije za međunarodnu saradnju (GIZ) i njenog Projekta za razvoj privatnog sektora, osnovala je 2018. godine CDT. Do sada je u programima CDT-a učestvovalo više od 1.300 kompanija.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)