FK Crvena zvezda

Strelci za Čukarički bili su Marko Docić u 23. minutu iz penala i Adetunđi u 75. minutu.

Jedini gol za Crvenu zvezdu postigao je Žan-Filip Kraso u 48. minutu iz penala.

U derbiju 7. kola, ekipa sa Brda pružila je solidan otpor crveno-belima.

Domaćin je poveo u 22. minutu kada je Marko Docić bio siguran sa bele tačke. Penalu je prethodio start Spajića nad Adetundžijem koji je za to dobio žuti karton.

Najveću priliku, Crvena zvezda je propustila u 32. minutu. Mirko Ivanić je presekao loptu na polovini terena. Istrčao je do golmana Samurovića i pronašao Endiajea na drugoj stativi koji nije uspeo da sa sedam metara pogodi prazan gol.

Samo minut kasnije, Mirko Ivanić je šutirao pod prečku sa tridesetak metara, ali je golman Čukaričkog intervenisao.

Na odmor se otišlo sa prednošću Čukaričkog od 1:0.

Igralo se samo dva minuta u drugom poluvremenu kada je dosuđen penal za Crvenu zvezdu.Nemanja Tošić je neoprezno startovao nad Endiajem.

Penal je šutirao Žan-Filip Kraso. Loptu je poslao u levu, a golmana Samurovića u desnu stranu.

Crveni karton je zbog prigovora dobio trener Čukaričkog Igor Matić i poslat je na tribine.

Veliku priliku za Čukarički propustio je Ivanović kada je šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta pogodila stativu.

Konačan rezultat postavio je napadač "brđana" Adetunđi. Šutirao je sa dvadeset metara pod prečku golmana Glazera koji nije mogao ništa da uradi.

Bahar je uveo Kataija umesto Stamenića, pokušavši da osveži ofanzivnu liniju tima.

Ipak, do kraja je rezultat ostao nepromenjen. Čukarički je pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 (1:0).

Crvena zvezda nakon 7. kola ima 15 bodova, dok Čukarički ima tri boda manje.

Čukarički - Crvena zvezda 2:1 (1:0)

STADION: Stadion na Banovom brdu     SUDIJA: Igor Mitić

Strelci: Docić 23 (p), Adetunđi 75 - Kraso 48 (p)

Čukarički: Samurović – Stevanović, Vranješ, Subotić, Tošić – Sisoko, Docić (od 86. Kovač), Miladinović (od 62. Stanković) – Nikčević (od 80. Rogan), Adetundži (od 86. Cvetković), Ivanović

Crvena zvezda: Glazer - Spajić (od 46. Kraso), Dragović, Rodić - Nedeljković (od 46. Bukari), Kangva (od 46. Hvang), Stamenić (od 78. Katai), Ivanić, Olajinka - Endiaje (od 70. Mijailović), Lučić

TOK MEČA:

DRUGO POLUVREME:

KRAJ! Čukarički je pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 (1:0).

99. minut - Samurović je dobio žuti karton.

95. minut - Žuti karton je dobio Subotić.

94. minut - Srđan Mijailović je dobio žuti karton.

93. minut - Pokušao je Lučić, ali je lopta otišla preko gola.

90. minut - Utakmica je produžena za devet minuta.

90. minut - Šutirao je Cvetković, pored gola.

88. minut - Pokušao je Kovač sa 12 metara, ali je lopta otišla pored desne stative.

86. minut - Iz igre je izašao Adetunđi, a umesto njega je ušao Cvetković. Iz igre je takođe izašao Marko Docić, a ušao je Stevan Kovač.

80. minut - Iz igre je izašao Nikčević, a ušao je Rogan.

79. minut - Katai je dobio žuti karton.

78. minut - Iz igre je izašao Marko Stamenić, a ušao je Aleksandar Katai.

76. minut - Glazer je dobio žuti karton.

75. minut - GOL! Adetunđi je raspalio po lopti sa 20 metara pravo pod prečku golmana Glazera.

70. minut - Izašao je Endiaje, ušao je Srđan Mijailović.

68. minut - Žuti karton je zbog protesta dobio Đorđe Ivanović.

62. minut - U ekipi Čukaričkog, iz igre je izašao Miladinović, a ušao je Nikola Stanković.

60. minut - Bukari je dobio žuti karton.

55. minut - Šutirao je Vladimir Lučić iskosa sa leve strane, ali pravo u golmana Čukaričkog.

52. minut - Šutirao je Ivanović iskosa sa leve strane sa 15-ak metara, ali je pogodio stativu.

49. minut - Igor Matić je zbog prigovora dobio crveni karton. Čukarički je ostao bez trenera na klupi.

48. minut - GOL! Žan-Filip Kraso je loptu poslao u levu stranu, a Samurovića u desnu.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

46. minut - Iz igre su izašli Uroš Spajić, Kosta Nedeljković i Kings Kangva, a ušli su Kraso, Bukari i Hvang.

PRVO POLUVREME:

Kraj poluvremena. Čukarički vodi na Banovom brdu rezultatom 1:0 golom Marka Docića iz penala u 24. minutu.

45+4 - Kangva je sjajno uposlio Nedeljkovića po levoj strani. On je šutirao ali je lopta otišla preko gola.

45. minut - Sudija Mitić je prvo poluvreme produžio za četiri minuta.

44. minut - Miladin Stevanović je neoprezno startovao nad Lučićem i dobio žuti karton.

43. minut - Centrirao je Rodić, ali nije uspeo da pronađe Olajinku.

33. minut - Mirko Ivanić je dobio žuti karton.

33. minut - Šutirao je Mirko Ivanić pod samu prečku sa 30 metara, ali je intervenisao Samurović.

32. minut - Kakva prilika za Crvenu zvezdu! Pogrešio je Vranješ na sredini terena, Mirko Ivanić je istričao sam na levoj strani i prosledio loptu do Endiajea koji nije uspeo da pogodi mrežu sa samo sedam metara.

28. minut - Šutirao je Docić, pravo u ruke Glazera.

23. minut - GOL! Šutirao je Docić po sredini gola i pogodio. Čukarički vodi.

22. minut - Penal za Čukarički. Adetundži je istrčao od polovine terena do šesnaesterca crveno-belih. Uroš Spajić ga je povukao sa leđa i dobio je žuti karton.

15. minut - Ognjen Vranješ je neoprezno startovao nad Endiajem, a sudija Mitić je pokazao prvi žuti karton na utakmici.

12. minut - Pokušao je Ivanović iskosa sa leve strane, ali lopta pogađa spoljni deo mreže.

11. minut - Miladinović je bio izblokiran i biće to prvi korner na utakmici.

5. minut - Crvena zvezda ima terensku inicijativu.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Čukaričkog.

17:25 - Sudija na meču biće Igor Mitić.

17:05 - Na poslednjih deset međusobnih utakmica, Crvena zvezda ima 10 pobeda.

17:00 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen 7. kolu Superlige između Čukaričkog i Crvene zvezde. Dešavanja sa stadiona na Banovom brdu pratite na portalu alo.rs