ORLOVI UTIŠALI "PUŠKAŠ ARENU!" Ofanzivna Srbija trijumfovala autogolom Žolta Nađa, neka se spreme Danci!

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Mađarske sa 1:0 u Budimpešti u prijateljskoj utakmici!

Mnogo više je Srbija bila ofanzivnija u ovom meču, ali ipak nije uspela da dođe do pogotka, već je autogolom Žolta Nađa u 35. minutu došla do pobede.

Ofanzivno je Srbija počela utakmicu u Budimpešti. Konstantno je ekipa Dragana Stojkovića Piksija bila u prednosti. Orlovi su prezeli primat i na sredini terena.

ORLOVI UTIŠALI

Veliku priliku je imao Filip Kostić, pogodio je gol, ali je on poništen zbog prethodnog faula Aleksandra Mitrovića.

Ali, ono što je obeležilo prvo poluvreme je svakako 35. minut.

Žolt Nađ je postigao autogol! Mitrović je šutirao, golman odbio loptu do prečke, ona se potom odbila do Nađa, a od njega preko gol crte. Proveravalo se da li je Mitrović pre toga igrao rukom, nekoliko minuta je trajala provera u VAR sobi, ali je ipak dosuđen autogol Nađa i prednost za Srbiju.

U nastavku je viđeno dosta dinamičnija utakmica. Ofanzivno su krenule obe ekipe. U 73. minutu, sudija iz Slovačke je napravio veliku grešku, kada nije dosudio penal nad Mitrovićem. Potom je tri minuta kasnije Mitrović imao veliku šansu, promašio je čist zicer za 2:0.

Na kraju, Mađari su mogli da izjednače u 92. minutu. Imali su stopostotnu priliku. Pogodili su stativu, a potom i prazan gol.

Srbija će u nastavku igrati sa Danskom u Kopenhagenu, 29. marta, takođe prijateljsku utakmicu.

Mađarska-Srbija (0:1)

Stadion: Puškaš Arena (Budimpešta)

Sudija: Filip Glova (Slovačka)

Mađarska: Gulači – Botka, Lang, Fiola – Nego, A. Nađ, Šafer, Ž. Nađ – Salaji, Soboslaj – Šalaji

Srbija: V. Milinković-Savić – Veljković, Nastasić, Pavlović – Živković, Gudelj, Lukić, Kostić – Tadić, S. Milinković-Savić – A. Mitrović

Drugo poluvreme:

92. minut - Stopostotna šansa za Mađarsku!

90. minut - Igraće se još tri minuta!

85. minut - Velika šansa za Nemanju Radonjića

80. minut - Opasna prilika za Šalaija, srećom,ostaje 1:0

76. minut - Mitrović propustio zicer!

73. minut - Velika greška sudije iz Slovačke, nije sviran čist penal nad Mitrovićem!

68. minut - Orlovi igraju mirno, sasvim onako kako im i odgovara s obzirom na rezultat koji imaju

61. minut - Gruba igra i jednih i drugih, bez velikih prilika za sada

56. minut - U igru ulazi Stefan Mitrović umesto Strahinje Pavlovića

52. minut - Miran period igre na startu drugog poluvremena

46. minut - Počinje drugi deo igre, Srbija ima prednost. Tri izmene napravio je selektor Dragan Stojković na početku drugog poluvremena. Ušli su Mihailo Ristić, Nemanja Radonjić i Luka Jović, umesto Filipa Kosića, Andrije Živkovića i Saše Lukića

Prvo poluvreme:

45. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade

35. minut - Vodi Srbija! Žolt Nađ je postigao autogol! Mitrović je šutirao, golman odbio loptu do prečke, ona se potom odbila do Nađa, a od njega preko gol crte. Proveravalo se da li je Mitrović pre toga igrao rukom, odluka glasi - nije.

29. minut - Imali su priliku Mađari u nekoliko navrata, ali je odbrana Srbije bila na visini zadatka

23. minut - Bez ikakvog respekta igraju i jedni i drugi, dinamična utakmica, ali se čeka prva ozbiljnija prilika na meču

17. minut - Za sada efikasno prvo poluvreme, Srbija preuzela loptu na sredini terena

12. minut - Ponovo Salaj u šansi, ali opet nedozvoljena pozicija

11. minut - Faul Mitrovića, Kostić nakon toga postiže gol, koji naravno nije priznat

8. minut - Veliku priliku je imao Salaj, ali golman Srbije na oprezu

5.minut - Prvi korner za Mađarsku, bez opasnosti

3. minut - Krenula je Srbija odmah ka šesnaestercu Mađara

1.minut - Utakmica na "Puškaš Areni" je počela!

18.55 - Igrači koji nisu u prvih 11 i biće na klupi:

Dmitrović, Mladenović, Milenković, Radonjić, Jović, S. Mitrović, Grujić, Ristić, Račić i Terzić su među onima koji nisu našli mesto među prvih 11 "orlova".

18.50 - Kapiten Srbije Dušan Tadić:

-Ako hoćemo da budemo ozbiljni takmičari, pobednici, želiš svaki trening, utakmicu, nebitno da li ima najveći značaj ili je prijateljskog karaktera, želiš da pobediš. Pripremamo se u najboljem mogućem smeru.

18.43 - Selektor Orlova, Dragan Stojković Piksi izjavio je sledeće:

-Svaka utakmica je važna, pripremali smo se najozbiljnije, drugačije i nismo mogli. Uradili smo i video analizu Mađara, želeo sam da se tim na najbolji način pripremi za meč. Razlika između prijateljskih i kvalifikacionih utakmica je u tome što poraz na proveri ništa ne znači, a da nismo pobedili u Lisabonu sad bismo čekali neku drugu utakmicu i drhtali od nervoze - rekao je Piksi.

18.39 - Atmosfera u ekipi Srbije pred susret sa Mađarskom

18.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen prijateljskoj utakmici Mađarske i Srbije u Budimpešti. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa "Puškaš Arene".