NEKAKO S PROLEĆA Danas se okupljaju orlovi, s Apenina stiže KREATOR PORAZA MILANA

Davno beše 2000. Štošta (nam) se otad dogodilo, ali plasman fudbalske reprezentacije Srbije na Evropsko prvenstvo, eto, nije svih ovih godina. Šesti pokušaj sledi...

Crna Gora - Srbija 20.45

„Orlovi“ se danas okupljaju u Staroj Pazovi, gde će ih u prepodnevnim časovima dočekati selektor Dragan Stojković, a po podne izvesti na prvi trening pred „let za Nemačku“. Start kvalifikacija za EP 2024. zakazan je za petak na „Marakani“, gde će gostovati Litvanija, a druga ovomartovska stanica je u Podgorici, u ponedeljak.

Profimedia

Piksiju se na prozivku u Sportskom centru FSS javlja i novajlija Lazar Samardžić, otet upravo od domaćina kontinentalnog šampionata. Doskorašnji mladi „pancer“ dolazi sa „skalpom“ Milana, kojem je doprineo asistencijom za vodeći gol Udinezea. Momak rođen u Berlinu 2002. - eto i to se desilo posle našeg poslednjeg EP - odigrao je 72 minuta okršaja s prvakom Italije, čijem je porazu od 3:1 u Udinama doprineo asistencijom za prvi gol domaćina (Pereira 9).

EPA/Olaf Kraak

Tadić strelac u derbiju

Najveći derbi holandskog fudbala Ajaks - Fejenord nije mogao da prođe bez upisivanja Dušana Tadića na semafor „Johan Krojf arene“. Kapiten „kopljanika“ je dao gol za 2:1, međutim, Klasiker je okončan trijumfom gostiju iz Roterdama - 3:2.

Kako je, zapravo, odigrao novopečeni reprezentativac Srbije u duelu s roso-nerima, dovoljno govore reči trenera „zebri“ Andree Sotila.

- Samardžić će postati šampion. Ima tehniku, talenat, odličan šut, dobro predviđa poteze, s njim radimo na poboljšanju intenziteta njegovog fudbala. On sluša savete, željan je da ostavi trag i daleko će dogurati - rekao je italijanski strateg.

EPA/Ettore Griffoni

Ibra ga dao u 42. godini

Meč Udineze - Milan pamtiće se i po Zlatanu Ibrahimoviću. Slavni Šveđanin, koji se posle skoro pet godina vratio u reprezentaciju, oborio je dva rekorda na „Dačija areni“. Golom iz penala u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena postao je najstariji strelac u istoriji Serije A sa 41 godinom i 166 dana, prestigavši Alesandra Kostakurtu za 141 dan. Takođe, postao je najstariji kapiten u istoriji roso-nera.

Večeras u 22.24 stiže proleće. Donosi, valjda, i prve pobede Piksijevoj selekciji u borbi za prvenstvo na kojem smo poslednji put bili kad je on bio reprezentativac.