Tijana Bošković

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je poprilično ubedljivo protiv Ukrajine sa 3:0, po setovima 25:18, 25:18, 25:16 i to posle nešto više od jednog sata igre.

Srbija je bila ogromni favorit u ovom meču, što je i pokazala od samog starta utakmice. Nije prepuštala Ukrajinkama nikakve šanse u prvom setu, kada su im pokazali kako je to igrati protiv vice-šampiona Evrope.

Osim tog prvog seta, kada je Srbija postavila "stvari na svoje mesto", malo su izabranice Đovanija Gvidetija bile i uspavane u nastavku.

Drugi set su započeli nešto sporije, dugo su dopuštali Ukrajini da se drži u meču, nakon čega su "dodale gas" i napravile prednost koja nije mogla da se sustigne. Sličan je bio i treći set, samo s tim da je Srbija još ranije napravila prednost koja je bila dovoljna da odnese pobedu.

SRBIJA - UKRAJINA 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Treći set:

21:13 - Lavice furiozno idu ka još jednoj pobedi

15:12 - Gledamo preslikana tri seta...Ukrajinke se drže na početku, pa naše lavice dodaju gas...

9:6 - Ali, Srbija opet pojačava tempo kao i u prethodna dva seta

4:4 - Ukrajina, baš kao i na startu trećeg seta, uspeva da rezultatski drži korak za favorizovanom Srbijom

Drugi set:

25:18 - Identičnim rezultatom Srbija dolazi i do drugog seta!

23:16 - Izabranice Đovanija Gvidetija nastavljaju da gaze, sada već velika prednost od sedam poena, sjajna Tijana Bošković!

16:12 - Povećavaju prednost na četiri poena vicešampionke Evrope

12:10 - I dalje drže dva poena prednosti Srpkinje

9:8 - Preokret Srpkinja, kratko je trajala serija Ukrajinki, uzvraćaju i naše lavice

2:4 - Bolje otvaraju Ukrajinke drugi set

Prvi set:

25:18 - Srbija ovaja prvi set prilično sigurno! (25:18)

21:14 - Izabranice Đovanija Gvidetija polako ali sigurno gaze ka osvajanju prvog seta protiv Ukrajine (21:14)

16:9 - Dva vezana asa Jovane Stevanović, a onda nova serija evropskih vicešampionki, koje polako "lome" rivalke u prvom setu (16:9)

7:4 - Dobar servis Mine Popović, a onda i dobijen duel na mreži Stevanovićeve. Jače je "gurala" i loptu ubacila u protivničko polje (7:4)

4:2 - Počeo je meč, dosta blokova na startu (4:2)

09.55-Ukrajina će sigurno biti kvalitetniji rival, ali idemo korak po korak do Pariza - poručila je Slađana Mirković.

09.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču kvalifikacija za Olimpijske igre između Srbije i Ukrajine. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa ovof meča.