ABA liga/Buducnost VOLI

Crno-beli su drugi put ove sezone pobedili Podgoričane i ostvarili veoma bitan trijumf.

Partizan sada ima 18 pobeda i tri poraza, dok je Budućnost na skoru 14-5.

"Parni valjak" je slavio u "Morači" prvi put još od 2014. godine

Ekipa Željka Obradovića je furiozno započela utakmicu, a naročito su bili impresivni u odbrani, pa su se domaći igrači mučili da pronađu put do koša.

Vodio je Partizan 15:1, ali su onda Podgoričani počeli da se bude. Snažno zakucavanje Rida razdrmalo je tim Aleksandra Džikića.

I tokom dobrog dela druge deonice Partizan je imao dvocifrenu prednost, ali je Budućnost u finišu poluvremena napravila seriju 9:0, pa se na odmor otišlo sa vođstvom crno-belih 41:37.

Odlično su domaći otvorili i treću deonicu.

Budućnost je do prve prednosti na ovom meču stigla u 22. minutu. Usledila je igra koš za koš.

Redove u odbrani povezao je Jam Madar. Mladi Izraelac je odigrao sjajan period, jedan od najboljih ove sezone, pa se Partizan pred kraja treće četvrtine ponovo odlepio.

Budućnost na startu poslednje četvrtine pravi seriju 6:0, ali onda na scenu stupa Aleksa Avramović.

Pogodio je dve važne trojke, Partizan je u završnici stekao 11 poena prednosti i došao do važne pobede.

Tri igrača su se istakla kada su poeni u pitanju. Jam Madar, Kevin Panter i Aleksa Avramović su imali po 13 poena.

Na drugoj strani prednjačio je Kendrik Peri sa 16 poena, dok je Džastin Kobs imao 15, Jagodić-Kuridža je stao na brojci od 11, a Vili Rid na 10.

Budućnost - Partizan 72:80 (13:24, 24:17, 14:17, 21:22)

Hala: Morača (Podgorica)

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Matej Špendl

Budućnost: Kobs, Atić, Šehović, Micov, Barović, D. Nikolić, Sili, Z. Nikolić, Jagodić-Kuridža, Popović, Rid, Peri.

Partizan: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana u "Morači" 80:72!

38. minut - Raspucali se košarkaši Partizana u finišu.

37. minut - Opet Budućnost uspeva da se približi Partizanu, ali Vili Rid promašuje slobodno bacanje i propušta priliku da donese izjednačenje. Rezultat je 66:68, predstoji dramatičan finiš

35. minut - Rid zakucava.

34. minut - Avramović pogađa za tri, Partizan ima +5.

33. minut - Trojka košarkaša Budućnost, egal - 60:60

32. minut - Serija Podgoričana 6:0 kojom se vraćaju u igru.

31. minut - Ponovo Budućnost bolje započinje četvrtinu.

Treća četvrtina:

30. minut - Partizan ponovo uspeva da se odlepi na kraju trećeg kvartala i vodi 58:51.

28. minut - Sjajna odbrana Partizana u ovim momentima, crno-beli ponovo preuzimaju kontrolu

26. minut - Jako dobra situacija za crno-bele, posle mis meča su došli do lakih poena jer je Ledej ostao da igra protiv Silija, sačekao da Rid priđe da pomogne pa ostavio pas samom Koprivici koji nije imao težak zadatak, 47:49

25. minut - Razigrao se Zagorac u ovim momentima.

24. minut - Rezultatska klackalica, ekipe se smenjuju u vođstvu.

22. minut - Nastavljaju Podgoričani tamo gde su stali u finišu druge četvrtite. Budućnost vodi 42:41

21. minut - Peri pogađa trojku, Budućnost na -1.

Druga četvrtina:

20. minut - Veliki pad u igri crno-belih, Budućnost se vratila u igru u finišu prvog dela.

18. minut - Partizan uspešno održava dvocifrenu prednost, Madar posle prodora šalje pas za Koprivicu koji poentira na drugi obruč i Aleksandar Džikić zove tajm-aut, 28:41

17. minut - Sjajno zakucavanje Koprivice.

15. minut - Partizan čuva svoju dvocifrenu prednost, sada smo videli trojku koju je pogodio Uroš Trifunović, a samo nekoliko sekundi kasnije je Peri brzo stigao do polaganja, 21:32

13. minut - Zek Ledej pogađa trojku, ponovo je razlika dvocifrena, 17:27

12. minut - Kendrik Peri poentira nakon ukrštenog koraka iz tranzicije pošto je Gregor Glas izgubio loptu od Di Džeja Silija. Budućnost smanjuje na 15:24

11. minut - Početak druge deonice sličan prvom, ponovo se oba tima muče u napadu.

Prva četvrtina:

10. minut - Odlična prva četvrtina Partizana 24:13!

9. minut - Monstruozno zakucavanje Rida, bude se Podgoričani.

8. minut - Crno-beli na +16!

7. minut - 1 od 12 je šut iz igre Podgoričana i to zahvaljujući Marku Jagodiću Kuridži, ali Avramović to momentalno vraća 4:18

6. minut - Sjajna odbrana Partizana, crno-beli vode 13:1!

5. minut - Panter pogađa za tri uz faul.

4. minut - Koprivica iz okreta pogađa, Partizan bolji na startu.

3. minut - Kevin Panter poentira.

2. minut - Tvrd početak utakmice, dosta problema u napadu imaju i jedni i drugi.

1. minut - Zagorac promašuje zakucvanje.

18.36 - Ekipa Željka Obradovića je pobedila Crvenu zvezdu, a onda su doživeli poraz u Evrokupu od Lijektabelisa.

18.30 - U prvom delu sezone Partizan je savladao Podgoričane - 75:66.

18.24 - Crno-beli ovaj duel dočekuju sa škorom 17-3, dok su Podgoričani na učinku od 14 pobeda i četiri poraza, uz dve utakmice manje, pa vrlo lako može da se desi da ovo bude odlučujuća utakmica u borbi za drugo mesto u regularnom delu.

18.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 22. kola ABA lige između Budućnosti i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Podgorice.