FK Partizan

Strelci golova za crno-bele bili su Saldanja u 27. i Zahid u 82. minutu.

Jedini gol za ekipu Železničara postigao je Đorđević iz penala u 32. minutu.

Od samog početka meča, Partizan je imao terensku inicijativu.

U 15. minutu, Partizan je imao stopostotnu šansu. Nakon greške golmana Stankovića, lopta je došla do Saldanje koji je mogao da šutira, ali je uposlio na drugoj stativi Kalulua koji je bio izblokiran i nije uspeo da zatrese mrežu.

Prvi gol, viđen je u 27. minutu. Natho je na levoj strani izveo korner, loptu je Ilić prosledio na drugu stativu, a Saldanja je pogodio glavom iz neposredne blizine gola Železničara.

FK Partizan

FK Partizan

U 30. minutu, Saldanja je u svom šesnaestercu povukao za dres Stankovića, a sudija Ostraćanin je dosudio penal.

Siguran je u 32. minutu bio kapiten Železničara, Aleksandar Đorđević.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu, nije bilo prave prilike sve do 82. minuta kada je Partizan postigao drugi gol.

Belić je centrirao, Nikolić je spustio loptu do Zahida koji je šutirao u padu sa desetak metara zatresavši mrežu golmana Stankovića.

Do kraja su crno-beli zadržali prednost i rezultat je ostao 2:1 (1:1) za Partizan.

U narednom kolu nas očekuje večiti derbi. Partizan će na svom stadionu ugostiti Crvenu zvezdu, dok će Železničar gostovati u Nišu ekipi Radničkog.

Železničar - Partizan 1:2 (1:1)

Stadion: Sportski centar "Mladost"     Sudija: Stanko Ostraćanin

Strelci: Đorđević 32 (p)Saldanja 27, Zahid 82

Železničar:  A. Stanković – Lakićević, Purtić (od 82. Lokosa), V. Stanković, Hajdin – Krajišnik (od 73. Trifunović), Pantelić (od 66. Kovačević) – Romanić, Đorđević, Grgić (od 73. Knežević) - Pavlov

Partizan: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute (od 61. Zahid) - Severina (od 61. Nikolić), Natho (od 73. Menig), Kalulu - Saldanja (od 90+5. Filipović)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

KRAJ UTAKMICE! Partizan je pobedio Železničar u utakmici 8. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1 (1:1).

90+5. minut - Umesto Saldanje, u igru je ušao Filipović.

90. minut - Sudija Ostraćanin je utakmicu produžio za osam minuta.

89. minut - Šutirao je Ilić sa oko 12 metara, ali je lopta otišla pored desne stative.

82. minut - U igru je umesto Purtića ušao Lokosa.

82. minut - GOL! Partizan vodi! Belić je centrirao, a Nikolić je spustio loptu do Zahida koji je u padu zatresao mrežu sa desetak metara.

73. minut - Iz igre je izašao Grgić a ušao Knežević. U ekipi Železničara je takođe izašao Krajišnik, a ušao je Trifunović.

U ekipi Partizana, Menig je zamenio Natha.

66. minut - Izmena u ekipi Železničara. Iz igre je izašao Dušan Pantelić, a ušao je Aleksandar Kovačević.

65. minut - Natho je poslao sjajan pas u prostor do Kalulua koji je pogodio spoljni deo mreže.

61. minut - Dvostruka izmena u ekipi Partizana. Izašli su Kanute i Severina, a ušli su Zahid i Nikolić.

59. minut - Pokušao je Grbić iskosa sa leve strane, ali je Jovanović bio siguran.

53. minut - Meč je prekinut zbog bakljade.

50. minut - Severina je napravio sjajan solo prodor po desnoj strani, šutirao je, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

48. minut - Kalulu je pokušao iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla u korner.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 1:1.

45. minut - Sudija Ostraćanin je prvo poluvreme produžio za jedan minut.

42. minut - Centrirao je Stojković, pravio u ruke Stankoviću. Ide Partizan po drugi gol.

32. minut - GOL! Aleksandar Đorđević je loptu poslao u levu stranu, a golmana Jovanovića u desnu.

27. minut - GOL! Partizan vodi. Centrirao je Natho iz kornera, a loptu je glavom zakačio Ilić koji je poslao loptu na drugu stativu gde je bio Saldanja kom nije bilo teško da zatrese mrežu.

18. minut - Pokušao je Natho sa 13 metara, ali je udarac bio prilično traljav. Ostao je Izraelac da leži na zemlji.

15. minut - Velika prilika za Partizan. Saldanja je imao čist zicer posle greške golmana Stankovića, dodao je Kaluluu koji je bio sam, ali je bio izblokiran i nije pogodio mrežu.

10. minut - Pokušao je Pavlov, ali je lopta otišla preko gola.

5. minut - Pokušao je Hajdin iskosa sa leve strane, ali je lopta zakačila Stojkovića i otišla je u korner.

1. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Železničara.

19:50 - Teren u Pančevu je prekriven veštačkom travom.

19:45 - Danas je bio ogroman red za karte u ispred sportskog centra "Mladost". Veliko interesovanje pokazali su Pančevci za ovu utakmicu.

19:25 - Glavni sudija biće Stanko Ostraćanin, a pomagaće mu Milan Pašačljić, Nikola Obradović i Mladen Jakovljević.

19:00 - Dobar dan i dobrodošli na lajv blog posvećen utakmici 8. kola Superlige Srbije između Železničara i Partizana. Dešavanje iz Pančeva pratite na portalu alo.rs.