TRIJUMF NAD FINCEM Cicipas pobedom započeo turnir u Roterdamu

Ovo je definitivno neki drugi Cicipas. Posebno kada se uporedi sa njegovom verzijom iz 2021. Tada je Grk išao konstantno uzlaznom putanjom do finala Rolan Garosa. A kada je izgubio od Novaka Đokovića to finale, usledio je žestok i prilično dugotrajan pad.

I tek u drugoj polovini prošle godine Cicipas se stabilizovao. Ipak, ono što su svi očekivali da vide kako će reagovati, jedan od najtalentovanijih tenisera svoje generacije posle novog gren slem finala. Ono je usledilo u Australiji ove godine.

NE VERUJE DA ĆE FEDERER PRIHVATITI POZIV KOMENTATORA Mislim da će se ipak posvetiti drugim stvarima

Ishod ponovo isti, poraz od Novaka Đokovića. Ali, ako je suditi po prvim nedeljama od tog poraza, reakcija je znatno drugačija. Prvo je zabeležio dve pobede u Dejvis kupu, da bi uspešno startovao i na prvom turniru od Melburna.

Prvi meč u Roterdamu treći teniser sveta završio je sat i po vremena. Savladao je 52. igrača sveta Emila Rusuvorija 7:5, 6:1 i tako obezbedio plasman u drugo kolo. Tamo će mu rival biti pobednik meča Bonzi – Siner.