vakcina
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock

"Sada radimo sa melanomom, jer je jednostavno tehnički lakši za rad. Kazanjski institut za osnovnu medicinu i biologiju sprovodi istraživanja na drugim modelima, posebno na mikrocelularnom raku pluća, od kojeg u svetu umire oko 1,2-1,3 miliona ljudi. To je jedan od najčešćih malignih karcinoma", kazao je Gincburg za TASS.

Gincburg je pojasnio da će se procedura ispitivanja ovog leka u vidu vakcine razlikovati od uobičajene, pa tako neće biti klasične prve, druge i treće faze testiranja.

"Proizvod je personalizovan i biće predstavljen u skladu sa novim dokumentom, koji predviđa drugačiji postupak istraživanja", precizirao je ruski naučnik, objašnjavajući da se "masovno ispitivanje leka kod velikog broja ljudi ne očekuje zbog individualnosti leka".

Naime, vakcinu protiv raka je zajednički razvilo nekoliko naučnih timova - Istraživački centar za epidemiologiju i mikrobiologiju "N. F. Gamaleja", Moskovski istraživački onkološki institut "P. A. Herzen" i Nacionalni medicinski istraživački centar za onkologiju "N. N. Blokhin".

Ranije je glavni onkolog Ministarstva zdravlja Rusije, generalni direktor Nacionalnog medicinskog istraživačkog centra za radiologiju ministarstva, akademik Ruske akademije nauka Andrej Kaprin, izvestio da su "pretklinička ispitivanja već završena".

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading