SMRT DRŽAVE U "ŠARENOJ REVOLUCIJI" Makedonci danas gledaju kako gore njihove zastave, nikada se nisu oporavili od obojene revolucije
Skoplje 2016. godine. Makedonija se spremala za izbore, ali stvari nisu tekle onao kako bi se očekivalo.
Država se sprema za izbore, posle dugih pregovora vlasti i opozicije. Za učešće na parlamentarnim izborima listu je predala samo VMRO–DPMNE, partija koja je tada bila na vlasti. Stručnjaci su već u tom trenutku najavljivali nove proteste, uz moguće nemire. Pogotovu što je, samo nekoliko sati pre isteka vremena za predaje izbornih listi, u Skoplje došao i jedan nemački parlamentarac.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Albanci su pogazili reč. Partija VMRO–DPMNE, tada pod vođstvom Nikole Gruevskog, ostala je da se takmiči sa samom sobom, uprkos dogovoru četiri najveće stranke u Pržinu.
Opozicija je rešila da bojkotuje izbore jer kako su tada govorili, "smatraju da ne postoje uslovi da oni budu fer i demokratski". Pored partija koje su nedeljama protestvovale ispred državnih institucija, u njihov bojkot uključila se i najveća albanska partija DUI.
Zvuči poznato?
- SDSM je glavni kočničar izbora, i pokreću ga Soroševi plaćenici. Odustanak najveće albanske partije DUI od izbora pokazao je da su i oni deo snage koja radi isključivo po direktivi američke ambasade. Oni rade na off-on, trenutno su uključeni na on kako bi stvorili što više komplikacija - komentarisao je tada analitičar Ljubiša Nikolovski.
Šarena revolucija
Tadašnju Makedoniju tresla je "šarena revolucija", koja je ima dobila po tome što su spomenici i građevine u državi bili šarani raznim bojama.
Mladi su na protestima bili najbrojniji, najglasniji i "najinovativniji".
"Protesti će trajati sve do ispunjenja zahteva, a jedan od njih je i ostavka Đorđi Ivanova (tadašnjeg predsednika Makedonije)", ponavljali su iz redova opozicije tokom protesta u Makedoniji.
Zvuči poznato?
Baloni napunjeni bojom koje su "mladi" (čitaj aktivisti NVO i političkih partija) bacali na spomenike i fasade. Najpre je obojena takozvanaTrijumfalna kapija ili Porta Makedonija.
Prošlo je skoro 10 godina od obojene revolucije u Makedoniji. Makedonija više ne postoji, danas se zove Severna Makedonija. Albanski jezik postao je drugi službeni jezik u državi. Novoimenovana država postala je član NATO uprkos referendumu na kojem se narod izjasnio protiv.
Na ulicama Severne Makedonije gotovo svakodnevno gore državne zastave.
Država se nikada nije oporavila od "šarene revolucije".
Mračan scenario koji je bacio Makedoniju u mrak i zaborav danas ponavljaju u Srbiji. Marinika Tepić, Goran Ješić i ostali sledbenici, potpomognuti "mladima" (čitaj plaćenicima raznih NVO, fondacija, organicija - ambasada!), koriste identične metode već viđene u bivšoj Makedoniji. Hoće li Srbija da dozvoli da razne Marinike, Ješići i njima slični, ponovo u sprezi sa Albancima, unište Srbiju? Da srpske trobojke gore umesto da se vijore.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (1)
simo
03.12.2024 10:03
Neće rumunska opajdara da komanduje u Srbiji!!!!!!!!!!!!!!!.