Dragan Đilas
Foto: Printscreen/Printscreen

O postojanju imuniteta sud inače ne vodi računa po službenoj dužnosti, već prigovor u vezi s tim može da istakne sam poslanik.

Kako za Alo! objašnjava Milenko Jovanov, predsednik Odbora za administrativno-budžetska i mandatno-imunitetska pitanja Narodne skupštine, u ovom drugom slučaju procedura je drugačija.

milenko jovanov intervju

Alo

 

- Postupak teče bez zastoja dok se poslanik ne pozove na imunitet. Ako se pozove na imunitet, tada nadležni organ šalje zahtev Narodnoj skupštini Republike Srbije da se o tome izjasni, da li će imunitet ostati ili ne. Ukoliko se najpre administrativni odbor, a zatim i Skupština Srbije u plenumu izjasne da se poslaniku imunitet skida, postupak se nastavlja i on više ne može da se poziva na imunitet u konkretnom postupku - ističe Jovanov i dodaje:
- Dakle, da bi se sve to desilo, postupak mora da se započne i u samom postupku narodni poslanik mora da se pozove na imunitet i istakne prigovor postojanja imuniteta i u tom kontekstu postupak mora da zastane.

 Kako nam je rekao Jovanov, on se nada da Đilas tako nešto nikad ne bi uradio.
- Prosto se nadam da on stoji iza svojih dela i da će on vrlo rado da izađe pred nadležne organe ako do toga dođe i da odgovori na pitanja zašto se nasilno obrušio na momke kojima može da bude otac ili čak deda. Ne verujem da bi imalo smisla da se poziva na imunitet - zaključio je naš sagovornik.

BONUS VIDEO

 


 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading