Pit Hegset
Foto: Printscreen/Foto: Printscreen/instagram


Pit Hegset, bivši vojni veteran i voditelj Foks njuza, nedavno je privukao pažnju svojom obimnom kolekcijom tetovaža, od kojih su neke izazvale kontroverze. Uprkos početnom neodobravanju svog oca, Hegset je počeo da ukrašava svoje telo tetovažama u svojim četrdesetim godinama, sakupivši više od deset na svojim rukama i grudima. Ove tetovaže nisu prošle bez posledica, jer su dovele do toga da je Hegset proglašen ekstremistom i time sprečen da učestvuje u određenim događajima, poput čuvanja Džoa Bajdena tokom inauguracije zbog tetovaže krsta Jerusalima ili Krstaškog krsta na njegovoj grudima.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pete Hegseth (@petehegseth)

 


Hegsetova fascinacija tetovažama datira još iz srednjoškolskih dana, kada je prvobitno želeo tetovažu sa temom košarke, odražavajući svoju duboku ljubav prema sportu. Međutim, nije se odlučio za tetovažu sve do porodičnog odmora kada je prvi put dobio tetovažu, istovremeno sa odlukom svoje supruge da se istetovira. Od tog trenutka, Hegset je nastavio da dopunjava svoju kolekciju, pri čemu svaka tetovaža nosi lično značenje i simboliku.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pete Hegseth (@petehegseth)

 


Jedna od Hegsetovih najistaknutijih tetovaža prikazuje veliki krst okružen manjim krstovima, potičući iz 13. veka kao simbol Kraljevine Jerusalima. Iako istorijski značajna, ova simbolika izazvala je kontroverze u savremenom dobu zbog svoje veze sa hrišćanskim nacionalizmom. Dodatno, fraza "Deus Vult", što znači "Bog to želi", povezana je sa ekstremno desnim grupama, dodatno doprinoseći kontroverznosti Hegsetovih izbora tetovaža.

 

 

 

 


Uz versku simboliku, Hegsetove tetovaže takođe ističu njegov patriotizam, sa različitim simbolima i ikonografijom povezanom sa američkom nezavisnošću. Fraza "Mi, narod", prve reči Ustava Sjedinjenih Američkih Država, i godina 1775, obeležavaju početak Američkog Revolucionarnog rata, urezane su na njegovoj koži. Nadalje, reference na rane kolonijalne saveze i modernu američku zastavu, uparene sa snajperskom puškom, verovatno aludiraju na njegovu vatrenu podršku Drugom amandmanu.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Pete Hegseth (@petehegseth)

 


Kao omaž svojoj vojnoj prošlosti, Hegset nosi oznaku 187. pešadijskog puka američke vojske, jedinice sa bogatom istorijom koja datira još od Drugog svetskog rata i nastavlja se kroz različite sukobe, uključujući Korejski rat, Vijetnamski rat, Zalivski rat i Iranski rat. Ova tetovaža služi kao priznanje njegovoj službi i nasleđu puka.

Hegset je izrazio nameru da celu ruku istetovira pre nego što stane s tetovažama. Dok nastavlja da ostavlja trag u svetu medija i politike, njegove tetovaže stoje kao vizuelna reprezentacija njegovog ličnog puta i uverenja.

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading