Nemanja Dangubić (Partizan)
KK Partizan/Dragana Stjepanović

Nemanja Dangubić (Partizan), Foto: KK Partizan/Dragana Stjepanović

Partizanu je ovo četvrti poraz zaredom u ABA ligi i crno-beli oprostili su se od ovosezonskog plej-ofa.

Igokea je sada na skoru 14-3 i ostaje na drugom mestu.

PARTIZAN - IGOKEA 75:83

Kraj meča.

30.minut Perkins ne pogađa za tri. Ovde je sve jasno.

29. minut Odlična akcija Pejdža i Mike. Tajm-aut traži Filipovski.

28. minut Kraj meča za Karmajkla. Faul u napadu pravi Markus Pejdž.

27. minut Faul u napadu pravi Karmajkl. Ponovo Tomas vraća crno-bele u igru. Marko Jošilo iz teške pozicije postiže za dva poena.

26. minut Previše prekida, previše faulova. Perkins se vraća na parket. Atić promašuje za tri poena. Uzvraća Rašon Tomas.

25. minut Mika vraća veru svojim saigračima da mogu do preokreta. Nesportski faul Jošila nad Zagorcem, Rade je na liniji slobodnih bacanja.

24. minut Zagorac je na četiri faula i mora da se pazi. Partizan kao da je pao, što Igokea sjajno koristi.

33. minut Grej vodi Igokeu do trijumfa, nova njegova trojka, s druge strane Tomas maši idealnu priliku.

32. minut Perkins pokušava sa velike udaljenosti, ništa od trojke.

31. minut Stiven Grej ponovo siguran sa linije slobodnih bacanja.

4. ČETVRTINA

30. minut Trojka Entonija Klemonsa. Grej je fauliran i biće to dva slobodna bacanja za njega. Sjajno zakucavanje Atića za kraj četvrtine.

29. minut Poleteo je Jaramaz da zakuca, ali je dobio odličnu rampu. Poenima Jaramaza Partizan izjednačuje. Rašon Tomas sa distance pogađa i Partizan vodi.

28. minut Drugi faul Perkinsa i Klemons je na liniji slobodnih bacanja. Jaramaz odličan ispod koša Igokee. Uzvraća Klemons. Fundić pravi faul, Tomas smanjuje prednost gostiju.

27. minut Deveti poen Rašona Tomasa. Kakva rampa Zagorca i trojka Pejdža.

26. minut Dalibor Ilić je na parketu, nadamo se da nije u pitanju teža povreda. Zaradio je udarac laktom od Erika Mike. Veličković je pokušao da trojkom smanji rezultat ali ništa od toga. Zagorac maši sa linije penala, a pogađa drugi put.

25. minut Nova trojka za Novicu Veličkovića.

24. minut Mika ponovo promašuje, odličan koš Jošila.

23. minut Popravila se odbrana crno-belih, Igokea u nastavku iz igre nije postigla poen do sada.

22. minut Dobar pozet Veličkovića i faul u napadu igrača Igokee. Dobar pas Markusa Pejdža do Mike, koji poentira.

Problemi su sa zapisničkim stolom, pošto se poeni Mike nisu upisali na semafor. Kratka pauza.

21. minut Prvi poeni Mike u drugom poluvremenu.

Prvi napad za Partizan.

3. ČETVRTINA

20. minut: Tri rivala pod košem Partizana je iscimao Karmajkl i lagano poentirao. Mika je pogodio jedno bacanje.

18. minut: Klupa Partizana je dobila tehničku, Klemons je realizovao bacanje. Ilić je bio polovičan sa bacanja.

17. minut: Veličković je trojkom još jednom primakao crno-bele na -3.

16. minut: Nova trojka Pejdža, pa poeni Tomasa i Partizan je došao na posed minusa.

15. minut: Ilić je odgovorio trojkom.

14. minut: Tomas je pogodio posle ofanzivnog skoka, a potom je Pejdž ubacio trojku.

13. minut: Posle minuta odmora koji je uzeo trener gostiju Bajić usledili su poeni Jovanovića i trojka Atića.

12. minut: Posle poena Fundića sa bacanja, usledilo je nekoliko nerealizovanih napada na obe strane. Potom je iz okreta pogodio Tomas, a onda i Zagorac zakucao u kontri.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Promašaj Fundića pod košem popravio je Jovanović.

8. minut: Perkins je promašio za tri, ali je Mika u letu uhvatio loptu i zakucao.

6. minut: Uzvratila je Igokea na seriju 8:0 serijom 11:0, nastavio je Ilić zakucavanjem, zaključio Karmajkl.

4. minut: Atić je uzvratio trojkom, potom je novim poenima vratio prednost gostima.

3. minut: Partizan je krenuo trojkama, Pejdža, Jaramaza i kapitena Veličkovića i serijom 8:0 došao do preokreta.

2. minut: Reprezentativac Srbije Ilić je doneo gostima početnu prednost, dva puta je bio siguran.

1. ČETVRTINA:

Partizan je u ABA ligi sedmi, plej-of više nije ni u domenu teorije. Zato su crno-beli i promenili prioritete.

Kup Radivoja Koraća, gde kreću od četvrtfinala, i Evrokup u kome su na skoru 2-2 su trenutno mnogo važniji.

S druge strane Igokea uz Ligu šampiona, gde je prošla u narednu rundu, dobro gura i u ABA ligi, sa Zvezdom, Megom, Cedevita Olimpijom, Mornarom i Budućnošću bori se ravnopravno za plasman među četiri. Svaka pobeda je važna.

PARTIZAN: Mika, Zagorac, Pejdž, Dangubić, Jaramaz, Veličković, Perkins, Janković, Radovanović, Tomas, Trifunović, Mozli.

IGOKEA: Klemons, Atić, Jovanović, Grej, Jošilo, Talić, Ilić, Pot, Karmajkl, Fundić, Kontić.