EKSKLUZIVNO, NAPAD NA TELEKOM U CRNOJ GORI Videli su da ne mogu da ih pobede dostignućima, pa spremaju propagandni rat
Prema tvrdnjama neimenovanih izvora iz vrha bezbednosnih službi Crne Gore, tamošnji biznismeni, uticajni pojedinci i delovi kriminalnih grupa u institucijama sistema bliskih Milu Đukanoviću, ali i u ambasadi Sjedinjenih Država u Podgorici, već duže vreme uz podršku pojedinaca planiraju režirani propagandni napad na kompaniju Telekom Srbija.
Potpomognuti stranim kapitalom i odmetnuti od zakona i morala, ova uska grupacija ljudi okupljenih oko pojedinih političara iz Podgorice pokušava pripremu serije lažnih tekstova koji će sadržati netačne navode o prodaji imovine Telekoma Srbija trećem licu. Izvori (imena poznata redakciji) dalje naglašavaju da orkestrirane napade finansiraju crnogorske kriminalne strukture uz logističku i finansijsku pomoć pojedinaca iz ambasade SAD u Podgorici. Oni velikim novčanim sredstvima potkupljuju bitne ljude na političkoj sceni i u sistemu odlučivanja kako bi udarom na Telekom naneli štetu državi Srbiji i njenom državnom vrhu.
Prema saznanjima dobijenim iz vrha crnogorskih bezbednosnih službi, u središtu afere su Aleksandra Radojević i njen suprug Nemanja Radojević, oboje bliski tamošnjim biznismenima sa krupnim kapitalom, kriminalnim grupacijama i političarima oko Mila Đukanovića. Aleksandra se prema navodima sklonila u Dubai zbog navodnih pretnji od strane jednog kriminalnog klana, međutim, naš izvor tvrdi da je tamo prvenstveno da bi se bavila jednim dobro plaćenim poslom. Koleginice iz revizorskih kompanija je opisuju kao revizorku koja štiti bivši Đukanovićev kriminalni režim i koja „pegla“ transakcije koje su za svrhu imale „pranje“ novca.
Radojevićeva je od strane zaposlenih u MTEL-u više puta optuživana za iznošenje poverljivih podataka kompanije, a svojevremeno je od jednog kriminalnog klana iz Kotora dobijala obećanja da će uz njihovu podršku u tadašnjem vrhu vlasti biti nagrađena funkcijom direktorke.
U prilog tome govori i činjenica da Aleksandrin suprug Nemanja već duže vreme važi za nekrunisanog kralja crnogorskog zdravstva. Ovaj „skromni lekar, patolog i veštak“, kako sebe inače naziva, u Crnoj Gori je stekao imunitet od plaćanja poreza, pa je tako prihodovao stotine hiljada evra prilikom pisanja svojih nalaza i veštačenja. Gotovo da ne postoji ozbiljniji slučaj ubistva u kome Radojević nije napravio rez skalpelom, a zatim ispisao na desetine izveštaja, tvrde naši izvori.
Kao dodatna potvrda sumnjivih aktivnosti ovog bračnog para stoji činjenica da će Aleksandra u narednom periodu biti angažovana na poslovima revizora u Prvoj banci, koja je inače u vlasništvu Mila Đukanovića i njegovog brata. Slučajno ili namerno, ona će biti zadužena za bitne poslove sprovođenja interne revizije i poput svog supruga iznositi svoje „nepristrasno“ mišljenje u vezi s poslovanjem ove banke.
Tandem revizor-doktor ovde ne staje, već po nalogu stranih ambasada proširuje svoju mrežu saradnika i van granica svoje zemlje. Iz vrha bezbednosnih službi Crne Gore stigla je potvrđena informacija da u navedenim dešavanjima ključnu ulogu ima Dragan Šolak, koji je zadužen za medijsko-propagandno spinovanje fabrikovanih afera. Njegova uloga je sasvim jasna i odnosi se na stvaranje ambijenta u kome će opozicioni lideri u Srbiji prikupiti prljave političke poene uoči predstojećih izbora. Pripadnici takozvanog opozicionog bloka su takođe dobili precizne direktive zapadnih centara moći, koje jasno nalažu destabilizaciju zemlje i izazivanje panike.
Prema mišljenju tamošnjih revizora, ovakav potez će za posledicu imati obaranje tržišne cene jednog od najvećih i najprofitabilnijih preduzeća u regionu.
„Interes je daleko mračniji, da ne kažem maliciozniji. Oni sada žele da svojim postupcima kompletno razore infrastrukturu jedne uspešne kompanije, a da zatim lažnim tvrdnjama uvuku političke činioce u Republici Srbiji. Konačni cilj je svakako narušavanje ugleda predsednika Srbije Aleksandra Vučića, jer on tobože mora znati šta se dešava sa imovinom Telekoma“, tvrdi naš izvor iz bezbednosnih struktura.
Sa druge strane, interesne opozicione grupacije iz Srbije jedva čekaju bilo kakvu laž koju mogu multiplicirati, a zatim upotrebiti u pravom trenutku pred izbore u decembru. Pojedini novinari takozvane opozicije, koji su bliski Šolakovom novčaniku, služiće kao paravan istraživačkog novinarstva.
„Više je nego jasno da je po sredi pokušaj destabilizacije Srbije. Svaka država se, pored bezbednosti svojih građana, bavi i bezbednošću finansija. U konkretnom slučaju, napad na jake i dobrostojeće kompanije i preduzeća direktno ugrožava i bitne aspekte finansijske bezbednosti. Nije slučajno izabrano ni vreme ni mesto. Kampanje stranaka nazovi opozicije svakodnevno pokušavaju da u prvi plan istaknu navodne zloupotrebe. U potrazi za novim i dosad neobjavljenim lažnim aferama, pribeglo se poluinformacijama dobijenim sa spoljne strane, u konkretnom slučaju iz susedne države. Odgovorno političko rukovodstvo Srbije svakako ne naseda na jeftine trikove pojedinih kriminalnih struktura u Crnoj Gori iz bivšeg režima. Nadovezujući se na činjenicu da je politički vrh Srbije u prethodnom periodu više puta bio obasipan opskurnim i neistinitim tvrdnjama u vezi s uticanjem na izborne procese u Crnoj Gori, može se očekivati da pojedini crnogorski političari ovaj spin iskoriste tako što će kroz napade neistinama i lažima pokušavati da utiču upravo na ishod predstojećih izbora u Srbiji. Stvari su ovde prilično jasne ako se uzme u obzir činjenica da blaćenje političkih protivnika ne poznaje granice“, navodi izvor.
Sve ovo neodoljivo liči na dešavanja u južnoj srpskoj pokrajini i sudske procese koje su privremene vlasti u Prištini pokrenule protiv Telekoma Srbija. Očigledno je da je matrica ista, izvođači na terenu drugi, ali koordinacija tim prljavim aktivnostima se sprovodi po direktivi istih nalogodavaca i centara moći. Cilj je po svaku cenu naneti štetu državi Srbiji besomučnim napadima na uspešnu kompaniju u međunarodnim okvirima kakva je Telekom Srbija.
Što se tiče upliva stranih interesa i uzajamne saradnje opozicionih stranaka sa predstavnicima stranih ambasada, ne treba previše trošiti reči, ali valja postaviti jednostavno pitanje: Kada će dobijanje jeftinih političkih poena prestati da bude važnije od realnih interesa građana Srbije?
BONUS VIDEO:
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)