GEM, SET, ENGLESKA "Gordi albion" u velikom stilu otvorio Mundijal
AP Photo/Frank Augstein

Englezi su tako u velikom stilu započeli pohod na titulu i najavili da spadaju među glavne favorite.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu.

Odmah na startu utakmice dogodila se neprijatna situacija.

Tripije je prošao po desnoj strani ubacio loptu u sredinu, ona je na kraju stigla do Megvajera, ali on nije uspeo da je iskontroliše. Došlo je do sudara igrača Irana prilikom ovog centaršuta. Golmanu Irana Beiranvant dugo se ukazivala lekarska pomoć i on nije uspeo da nastavi meč.

U nastavku je viđena potpuna dominacija "gordog albiona".

U 35. minutu Šo je sjajno centrirao, a Džud Belingem visoko skočio i zakucao loptu u mrežu rezervnog golmana Hoseinija.

Osam minuta kasnije najlepši gol na utakmici postigao je Saka, kada je šutirao iz šesnaesterca i pogodio rašlje.

Sterling je u prvom minutu nadoknade doneo ubedljivu prednost Engleskoj, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 3:0.

Saka drugim golom na utakmici donosi Engleskoj 4:0 u 62. minutu, a tri minuta kasnije Taremi smanjuje na 4:1.

Tu ipak nije bio kraj, jer je Rašford u 71. minutu, odmah po ulasku u igru postigao i peti gol za Englesku. U nastavku su Englezi mirno privodili utakmicu kraju, da bi u 90. minutu Griliš na asistenciju Vilsona doneo i šesti gol za Englesku.

Konačan rezultat postavio je Taremi u desetom minutu nadoknade pogotkom iz penala.

U drugom meču ove grupe sastaju se Amerika i Vels od 20 časova.

Engleska - Iran 6:2 (3:0)

Stadion: "Kalifa Internacional" (Doha)

Engleska (4-3-3): Pikford - Tripije, Stouns, Megvajer, Šo - Rajs, Belingem, Maunt - Saka, Sterling, Kejn

Iran (3-5-2): Beiranvant - Puraligandži, Češmi, Hoseini - Moharami, Nuralahi, Karimi, Haisafi, Mohamadi - Jahanbaš, Taremi

90+10 - Penal za Iran! Taremi postavlja konačnih 6:2!

90. minut - Igraće se još 10 minuta sudijske nadokande.

89. minut - I Griliš se upisao u strelce - 6:1!

85. minut - Opao je ritam meča u finišu.

80. minut - Sve je ovde odavno rešeno, preostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

71. minut - GOOOL - 5:1, Rašford. Tek što je ušao u igru, koristi asistenciju Kejna i vraća četiri gola razlike svojoj ekipi. sigurnom završnicom

65. minut - Gool! Iran smanjuje na 4:1, strelac je Taremi.

62. minut - Nastavljaju Englezi tamo gde su stali. Bukajo Saka postiže svoj drugi gol za ogromnih 4:0!

57. minut - Kontrolišu Englezi u potpunosti dešavanja na terenu. Verovatno će i Geret Sautgejt uskoro praviti prve izmene u svom timu kako bi odmorio startere za naredne duele

49. minut - Ostao je Kejn na zemlji nakon nesmotrenog starta Purilandžija, koji je za to dobio žuti karton. Ukazana mu je pomoć na terenu i deluje da će moći da nastavi utakmicu bez većih problema.

46. minut - Počinje drugo poluvreme. Trostruka izmena u Iranu. Ezatolahi, Hanani i Golizadeh su ušli u igru. Oni će u drugom poluvremenu zameniti Džahanbakša Karimija i Češmija.

Konačno je završeno prvo poluvreme! Engleska ima velikih 3:0!

45. + 9. minut - Mirniji period igre u nadoknadi vremena. Englezi su nakon desetominutne rapsodije malo stali na loptu.

45. + 2. minut - Igraće se 14 minuta nadoknade zbog ukazivanja pomoći golmanu Irana.

45. minut - Dominacija Engleza, već je velikih 3:0! Strelac je Sterlign na dodavanje Kejna. Iranu preti katastrofa!

43. minut - Au, kakav gol Sake, Engleska vodi 2:0! Primio je pas u šesnaestercu rivala fudbaler Arsenala i snažno raspalio po lopti. Pogodio je desne rašlje!

35. minut - Gool! Napokon Egleska probija bunker Iranaca. Sjajan centaršut Luka Šoa sa leve strane, skočio je Džad Belingam, lopta je preko golmana Hoseinija završila u mreži Irana!

32. minut - Nova šansa za Engleze. Odlično je Tripije izveo korner, Megvajer je loptu zahvatio glavom, ali pogodio je prečku.

30. minut - Najbolja prilika na utakmici. Lepo su kombinovali Englezi na desnoj strani, Saka je ubacio loptu u kazneni prostor, ali je Maunt šutirao pored gola.

21. minut - Slobodan udarac za Iran koji je loše izveo Jahanbakš.

17. minut - Bejravand ipak neće moći da nastavi utakmicu. Izneće ga na nosilima sa terena. U igru ulazi rezervni golman Hoseini.

GEM, SET, ENGLESKA

AP Photo/Hassan Ammar

15. minut - Napokon je nastavljen meč. Golman Irana Beiranvant će ipak nastaviti meč.

7. minut - Nova šansa za Englesku. Prošao je Tripier po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu, ona je na kraju stigla do Megvajera, ali on nije uspeo da je iskontroliše u ne baš lakoj poziciji. Strašan sudar igrača Irana prilikom ovog centaršuta. Golmanu se već neko vreme ukazuje pomoć.

3. minut - Odmah sporna situacija u kaznenom prostoru Irana, Englezi su tražili faul zbog navodnog prekršaja nad Megvajerom.

1. minut - Utakmica je počela!

13.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen Mundijalu u Kataru. Uz alo.rs možete uživo pratiti dešavanja sa utakmice prvog kola grupe B između Engleske i Irana!